Година революції в Орфеї

Вирушили в книгарню в Орфеї разом з Олесем Ульяненком. Вчора завдяки [info]mbgete взнав його телефон, сьогодні вранці (тобто вже вчора) зателефонував і кажу, пішли. Він – ну ходім. Тобто, в анархічності акції годі було й сумніватися.

Коли ми підійшли до Орфею, на нас вже чекали: 1+1, Інтер, Тоніс, Перший національний та СТБ. Журналісти засумнівалися в тому, що акція підпільна, і навіть сумнівалися у цьому, коли ми спокійнісінько з Олесем почали брати книжки (я запам’ятав Абетку українською, Жадана, Денисенко, Гуллівера, ще щось, не пригадую), обійшли весь магазин, брали і дитячі, і дорослі аж поки вже була нестача місця в руках.

Йдемо ставити це все на полицю навпроти входу. Хто був в орфеї – знає, що ліворуч від входу там полиця під склом, туди не поставиш, але стоять там унікальні книжки:
– У вас зоомагазин? – прокоментував вміст цих полиць Ульян.

Але навпроти, ох ням-ням, навпроти входу стоять путівнички. ну, але ж які!! Самий КОЛОРИТ! Отже, підряд лежать такі путівники, УВАГА: Московское метро, Новгородская область, Сибирь

????????????

– це бестселлери, – каже продавець.

І тут починається реаліті-шоу. вмикаються камери і я починаю доводити йому, що, повірте, путівник по Сибіру в Україні ніде мало того, що не відрецензований, ба навряд комусь взагалі потрібен.

Туди ми наставили вже жаданів і абеток українською. ніхто не проти. але я помічаю, що Гаррі Поттер вздовж усієї книгарні тільки РОСМЕН. Коли український вийшов ще місяць тому, випередивши російське видання.

– У нас є українською гаррі,
– каже продавець і вказує на якісь далекі полиці)))

Перевіряємо – там лише 2-ий і 3-ій гаррі. Але, повірте, російський ВЗДОВЖ ВСЬОГО МАГАЗИНУ. біля кожного стенду, ОБОВ’ЯЗКОВО є гаррі.

– Новий розкупили, а ми тільки замовили,
– тут же відгавкується продавець))) до речі, якщо розкупили, хіба це не ознака того, що українською продається більше?

Натомість продавець починає мусолити щось, мовляв, української книжки немає, вона не видається, хай видавці видають і перевидають, ми тут ні до чого.

Врешті камери випадково наткнулися на Саніна, який опинився також у книгарні. Він про акцію чув, але не знав точно, що це, коли йому пояснили вже самі журналісти – жваво підтримав.

Я розповідав журналістам (обоже) сюжет “451 по Фарингейту” Бредбері. Вони зацікавились, будемо сподіватись, що навіть прочитають, хоч він і не українець.

Якийсь канал підійшов до пересічного відвідувача, той також підтримав акцію, а сам купив Дереша, Забужко і ще щось. Отже, протестували тільки продавці
– Ну звісно, якби на мій бізнес наїхали, я б і не так протестував, я б взяв арматурку ще… – завершив годинну роз’яснювальну роботу в Орфеї Олесь Ульяненко.

Фото, на жаль, немає, але щось наріжемо із сюжетів:)
на першому дивіться в суботу в передачі Книга.ua
тоніс і інтер ще не показали, мабуть, завтра крутитимуть, Плюси та СТБ, кажуть, вже транслювали. Я не дивлюсь тб)))

відео:

Напишіть відгук

ЕКСПЕДИЦІЇ