денис5

Денис про мрії і роботу в Сінгапурі

З Донецька, 29 років. Ми разом жили в одному будинку на Пенангу в Малайзії. В січні 2014 Денис зібрав речі і поїхав з України. Тоді ще нічого не було відомо про те, чим закінчиться Майдан і що буде з Донецьком.

Він працював у донецькій дизайнерській агенції і одного дня домовився, що якийсь час попрацює на відстані. Його відпустили. А потім агенція переїхала до Києва. Денис каже, що з його приятелів в Донецьку не залишилося майже нікого. Правда один знайомий став там міністром. А раніше він очолював фанатів хокейного клубу Донецьк. Організовував хуліганів. Така стрімка кар’єрна драбина.

У Дениса з кар’єрою все склалося інакше. Він мріяв потрапити у Сінгапур, за багатьма показниками найрозвинутішу країну світу. І в якийсь момент зрозумів, що час настав. Він надіслав резюме у десяток сінгапурських компаній.

– За кілька днів з одної написали: “Ви нам підходите, приїжджайте”. Я їх почав розпитувати, як це, може, я на співбесіду приїду спершу? Вони відповіли: “Та ні, приїжджайте так.”

Так Денис поміняв портативний офіс в Малайзії на омріяний Сінгапур. А тепер вперше за два роки приїхав в Україну. Контрасти його все ще вражають. Ми сиділи в какаоварні і говорили про якісь сінгапурські вулички, про атмосферу “міста майбутнього”, про сінгапурські магазини, в яких можна знайти що-завгодно з будь-якого куточка світу.

Попри всі страхи, навіть без хорошого знання англійської, його взяли на посаду арт-директора у місто, в яке мріє потрапити безліч американських і європейських фахівців.

– Робоча мова в нас, звісно, англійська. Цим Сінгапур краще за Гонконг для іноземців. В Гонконгу без китайської важко. Але в нас директор компанії сінгапурець, а керівник проектів – француз, їх взаємний лексикон англійською теж не такий вже і багатий. Але я активно вчуся.

Денис їде в Херсон, де тепер живуть його батьки, а ще в Одесу, Київ, Львів і Харків. Каже, що хоче відкрити для себе нову Україну. Мріє запросити сюди кількох сінгапурців, індонезійців і китайців, але в Україну їм потрібна дорогуща віза.

ЕКСПЕДИЦІЇ