1--440x265

‎Факти зловживань. No Visa To Ukraine‬.

Дорогі друзі. За добу після публікації заклику до змін отримано десятки фактів грубих порушень в українських дипломатичних і міграційних установах і це далеко не проблема одного консульства. Діліться власним досвідом отримання непотрібної візи до України для іноземців з хештегом ‪#‎NoVisaToUkraine‬. Усі нові факти зловживань ми збираємо у звіт.

Ось кілька свіжих:

1. Зафіксовані факти сумарних витрат у консульських установах на отримання української візи від 500 до 1000$ (оплата за відсутність дуже “необхідних” довідок). Це робить українську візу не лише найскладнішою, але і найдорожчою (неофіційно).

2. Бізнесмени з Дубаї (Об’єднані Арабські Емірати) місяцями не можуть отримати українську візу, хоча хочуть інвестувати в українську економіку.

3. Австралійський музичний гурт, що перебував у турі Європою, якому українська консульська установа в Німеччині відмовила у видачі візи, оскільки її можна отримати лише за місцем проживання, тобто їм слід було повернутися до Австралії, щоб потім полетіти на концерт в Україну. Концерт, звісно, не відбувся.

4. Китайські бізнесмени, що були запрошені на інвестиційний форум і подали паспорт в українське консульство і пройшли усі побори і кола пекла, описані раніше, втім за два тижні змушені були паспорт забрати, оскільки мали запланований раніше переліт до ЄС.

5. Бразилійські і йорданські студенти, що збиралися отримати українську освіту, але вирішили не платити хабарів, а отже, не отримали документів.

6. Громадяни ЄС, що працюють волонтерами в Україні і платять хабарі українській міграційній службі за повторний в’їзд після 90 днів, проведених в Україні. Законодавство дозволяє перебувати 90 днів із 180.

Детальніше описана перша історія: https://logvynenko.com/vryatujemo-ukrajinu-vid-soromu/

Таких фактів безліч. Найчастіше найбільшою проблемою є саме людський фактор. Відсутність контролю і наявність неймовірної кількості корупційних прогалин у системі нашої міграційної і дипломатичної служби дає можливість користуватися ними у своїх інтересах і всупереч інтересам країни. Всіх змінити, люструвати, посадити неможливо. Полювати на відьом з існуючою ситемою – не має жодного сенсу. Тому запрошуємо до обговорення і консультацій як громадських активістів, так і державних службовців, що готові змінювати систему і відрізати себе від корупційних схем.

На мапі сірим позначені країни, яким практично унеможливлений в’їзд в Україну “без особливої потреби”. У коментарях ви знайдете мапу Малайзії та Грузії для порівняння. Друзі, дякую всім, хто долучається до процесу, поширює інформацію, співпереживає і розповідає історії. Перетворимо нашу міграційну і дипломатичну службу на предмет гордості, а не сорому.

2-

 

 

3-

Напишіть відгук

ЕКСПЕДИЦІЇ