12963676_10153343777161783_6615184895478769872_n

Сашко – наш народний дипломат

Він міг би бути нормальним типовим айтішником, але щось пішло не так і Сашко став активістом, що поза своєю айті-роботою, рухає культурними і іміджевими проектами для України.

Це була його ідея запросити мене в Нідерланди. Сашко видав мені картку на проїзд з грошима на рахунку, яку просто купив сам.

– Нащо ти це робиш? – Спитав я його.
– Я інвестую в добрі справи і хороших людей. – Сказав він.

Кілька років тому Сашко жив у Варшаві і зробив там безліч українських концертів, він був одним з організаторів мітингу проти тодішнього посла, що підтримував януковича і псевдодипломата вдалося скинути з посади.

Тепер два роки він живе у Нідерландах і не може просто чекати осторонь, поки тут відбуваються важливі для України події. Останні кілька місяців Сашко поза своєю основною роботою встиг ще і докластись до найбільш відвідуваного сайту про Україну нідерландською. Він проводив гучну кампанію, через яку безліч голландців взагалі дізналися щось про Україну, а вже у день референдуму – Сашко опитував людей під однією із дільниць. У опитуванні йому вісімдесят відсотків сказали “За”, а ось ми вже сидимо в барі, якраз щойно підвели підсумки і “Проти” таки перемогло.

Ми говоримо, але час від часу замовкаємо і досить сумно думаємо про те, що можуть спричинити ці результати. Сашко каже, що ще важче буде тут тепер залишатися, треба шукати нову країну, у Польщі йому було значно комфортніше адаптуватися. За два роки тут в нього так і не з’явилося друзів-нідерландців.

– Якщо ти з ними не зі школи чи з університету – тут майже неможливо потрапити у якесь товариство. Так, якісь знайомства є, але не більше.

Сашко розпитує про книжку, що має вийти ось на днях.

– А приїдеш презентувати в Нідерланди? – Несподівано питає він, так наче це не він щойно казав, що більше тут жити не хоче.
– О, боже, – думаю про себе я. – Цей чоловік невпинний. Сил йому, скрізь, де б він не був. Сашко – наш народний дипломат.

Напишіть відгук

Позначки:

ЕКСПЕДИЦІЇ