0000

Таня і Діма створили власну мережу дитячих таборів

Ужгородці, створили мережу дитячих таборів Point Camp, розробляють дитячі програми, бо хотіли б самі брати участь у таких подіях.

– Я працював вожатим у різних таборах ще зі школи. Хотів якось покращити їх. Тепер сам хотів би брати участь в інтелектуальних квестах, які ми організовуємо, але хто тоді їх буле робити?

Так п’ять років тому почалися їх власні табори. Діма каже, що їм часто складно відірвати дітей від батьків і примусити їх повірити у те, що діти будуть зайняті чимось нормальним. Вони роблять табори по усій Україні, в Словаччині і Чехії.

– Якось в нас був такий маршрут, в якому ні батьки, ні діти не знали, куди ми будемо їхати взагалі. Це був квест, ми підготували сюрприз, більшість батьків на це погодилися, але деяким ми по-секрету від дітей змушені були показати маршрут. Інші на сайті переглядали фотозвіти. Ми викладаємо їх щодня, батьки слідкують.

Вони хочуть зробити із цього соціальний проект і возити не тільки дітей, батьки яких можуть собі це дозволити.

– Буває так, що є діти, в яких сім’я може дозволити тільки один табір на рік, а є діти, що їздять на кожен і вони вже не мають такого ентузіазму і ейфорії. Але в нас підліткам немає коли сваритися чи займатись чимось стороннім, ми займаємо весь їх вільний час.

Вони розробляють усілякі інтелектуальні ігри і маршрути. Боряться із страхами і стереотипи, і їх ентузіазм в цьому не може не захоплювати.

– В квестах закордоном треба розпитувати іноземців, більшість дітей боїться просто підійти до незнайомої людини на вулиці, тим більше десь в Словаччині, мовний бар’єр, страх. Ми одразу бачимо, з якими дітьми треба працювати над цим і вкладаємо в них свої сили.

Влітку на трьох таборах в них було одночасно більше 150 дітей, можна все життя жалітися, що все розвалюється, а можна робити те, чого самому в дитинстві не вистачало і кайфувати від цього.

Прочитайте також про Мар’янку з Point Camp, яка мріє працювати з дітьми різних соціальних прошарків.

Напишіть відгук

Позначки: ,

ЕКСПЕДИЦІЇ