12987212_10153350096681783_3077739514941867712_n

Яро з Хмельницького в Роттердамі

З Хмельницького, 23 роки. У 17-річному віці склав іспити і поїхав у Нідерланди, а тепер він керує двома командами програмістів і є єдиним українцем у головному офісі великої голландської ІТ-компанії.

Яро прийшов на мою лекцію у Гаазі і запросив у гості до себе в Роттердам. Я приїхав за день до референдуму, спостерігати за дільницями. Він зварив плов і купив кілька манго. Звільнив мені свою кімнату, а сам постелив собі на дивані. Було страшенно незручно. Ми сиділи у нього вдома, на вулиці лив дощ.

– Я коли приїхав до Нідерландів – перші півроку в мене був шок, – розповідає він. – Я ніяк не міг пристосуватися до життя, бо усе, що раніше мені розповідали батьки, суспільство, школа – тут не працювало. Тут система освіти спрямована на розвитку особистості, а не завчання теорії. Мої брати вчилися в Шевченка і розповідали про корупцію в одному з головних українських університетів, тут усього цього не було взагалі.

Його називають тут Яро, бо Ярослав досить складно вимовляти нідерландцям.

– А тебе батьки не питають, коли ти вже одружишся? – Несподівано питає Яро. Для Нідерландів – весілля “до 30” – це майже поганий тон, це викликає подив і щире зацікавлення. – Мене батьки весь час намагаються з кимось познайомити. Я пообіцяв батьку, що якщо за два роки не знайду жінки, то доведеться розглядати їх пропозиції. У нас досить релігійна сім’я.

А кілька років тому він дістав щасливий квиток – потрапив на співбесіду, з якої одразу ж найнявся на серйозну роботу.

– Компанія взагалі шукала досвідченого спеціаліста, але набрали студента з нульовими навичками. Не знаю, чому вони мене взяли, можливо їх купив ентузіазм та рівень англійської. Тут процес прийняття на роботу займає до кількох місяців, з чотирма раундами інтерв’ю, але в мене вийшло все навпаки – після першого ж двадцятихвилинного інтерв’ю – власник компанії вийшов у коридор і попросив зачекати п’ять хвилин. А прийшов вже з контрактом в руках, хоча я збирався у них лише постажуватися для навчання.

Тоді йому було двадцять років. Зараз у нідерландської компанії є команда із близько ста програмістів в Житомирі, а Яро керує командою ланкійців у Шрі Ланці. Він каже, що в Шрі Ланці компанія почала відкривати представництва після того, як в Україні почалася криза. В Нідерландах Яро не планує залишатися ще надовго. Він шукає можливостей застосувати свій досвід в Україні. І у нього все вийде!

Напишіть відгук

ЕКСПЕДИЦІЇ