женя

Женя і кактус з Будапешта

Дивовижна дівчина, три роки живе у Будапешті, пів року ростить кактус, одружена з відомомим угорським музикантом, разом роблять різні творчі проекти. Нещодавно їздили у полтавську область записувати фільм про тамтешніх бабусь, що співають триголосся.

– Це шок, що їм залишилось так мало, а про них досі немає хороших і якісних фільмів. Приїжджають різні етнологи, фольклористи і записують їх для себе, нам хочеться зробити якісний продукт.

Женя мріє привезти з полтавської області бабусьок в Будапешт.

– Ти собі не уявляєш, це такий Пінк Флойд! Ми зробимо це сучасно – українські бабусі і угорські музиканти. Сподіваюсь, що в Києві теж буде такий концерт.

Міклош, чоловік Жені, весь час експериментує з різним ворлд м’юзік. Він привозив кількох китайських зірок і робив з ними великі концерти і їздив у один з найдикіших циганських гетто у Словаччині і співав з ними циганські пісні.

Я познайомився з нею років 10 тому в Молодому театрі. Нє, ми не ходили разом в театр, Женя працювала там адміністратором, а я писав про їх вистави в газєту.

– То були золоті часи. Ми ставили Московіаду Андруховича. А Ірванець мені завжди казав: Женю, тобі 13 і ніколи не буде 14!

Тепер Женя працює у великій німецькій фірмі, а творчістю разом з чоловіком займається більше для душі.

Ми зустрілися з нею у квітні, коли я їхав стопом з Києва до Лісабону, вона показувала мені круті паби Будапешта. Але тоді я забув телефон в хостелі і не міг зробити про неї історію – не було фото. Тепер я мав їхати через Румунію, але простішим (в такий холод) був шлях через Будапешт, до того ж, нам слід було зустрітися! Женя чудова! Нагодувала, ми сиділи до ночі і спілкувалися, а тоді спали кілька годин, вранці рано Женя пішла на роботу, а я пішов в Сербію.

На прощання Женя спитала:

– Ти вітаміни взяв?

Вона вчора викинула мені в рюкзак якісь вітаміни. Навєрно я зовсім неважно виглядав. От як її не любити?

Напишіть відгук

ЕКСПЕДИЦІЇ