0000000000345j

Енді – гарячий албанський студент

23 роки. Їздить на праворукому англійському рейндж ровері. Його брат живе в Британії і пересилає їм машини.

– У нас вже три праворуких авто. – Каже Енді. – Але мій брат там нелегал.

У цей момент він так уважно спостерігає за моєю реакцією, напевно, очікує здивування. Я пробую з себе видавити який-неякий подив, з ввічливості.

– Ми, албанці, вміємо! – Каже він і підморгує. Хотілось сказати, що ти ще не знаєш, що вміємо ми, українські нелегали, мілок. Але змовчав.

Взагалі в Албанії надзвичайно люблять мерседеси. Я бачив тільки дві країни, де мерседес – машина номер один у вжитку і це не Німеччина. Грузія і Албанія. В Грузії значок мерседеса схожий на хрест святої Ніно. Ну а тут не знаю. Але мерседесів тут точно більше половини.

Та і взагалі тут все пов’язано з автомобілями. Автомийок в жодній країні немає більше, ніж тут. Коли заїжджаєте – їх видно зразу. Це фонтани води з шлангів, прямо на узбіччі. Одразу видно, що вода тут нічого не коштує. Так автомийники рекламують власні послуги.

– Британія хороша країна. – Каже Енді. – Але вона для старих людей. Для сімей нормально. А коли ти молодий – треба жити в Албанії, от де вирує життя!

Ох, як я з ним в якомусь сенсі згоден. В Албанії можна робити що завгодно, ти будеш помітним. Тут люди гарячі, відкриті, приємні. Тут немає якихось західних благ цивілізації, зате є купа автомийок, як цілий кластер зрозумілого і простого у реалізації бізнесу.

– Але дівчата тут не дуже. – Каже Енді. – Two weeks to kiss, two weeks to f…. – Він опустив очі. Було видно, що тема албанських дівчат для нього болюча, він хотів би поговорити, але соромиться навіть сказати fuck.

Він мене підвіз шматочок дороги до Дюресу, до нічого парому в Італію. Я його чекав хвилин 5, він зупинився посеред дороги, перегородив рух, але албанцям було усе одно. Другого і третього водія до Дюресу я знов чекав не більше 5 хвилин. А наступного ранку я був у зовсім іншому світі, в старовинній Італії, де їздити автостопом заборонено законом і тобі про це весь час нагадують, люди холодні і не привітні. Втретє в Італії і знову сейм щіт. Люблю гарячих албанців!

Напишіть відгук

ЕКСПЕДИЦІЇ