11817049_10152902916081783_6170729516704007908_n

Каруна і його тиждень в Україні

22 роки. Малазієць-американець, що працює програмістом в Куала-Лумпурі. Його батько відомий політичний журналіст, до якого часто в гості приходять з обшуками. В Малайзії не все добре зі свободою слова.

У грудні Каруна був тиждень в Україні.

– Я вважаю, що подорож до України – це найдалі, куди я діставався на цій планеті. Коли я літаю в Штати – по відстані це значно більше від Малайзії, але до України – це була як подорож в інший світ. Казковий. Світ, який я бачив лише в фільмах. Я обов’язково приїду туди ще.

Каруна був тільки у Львові і Одесі. Вони їздили з другом-румуном з Румунії на машині.

– Ми їхали на низенькому седані. 8 годин до кордону з Україною. Проїхали кордон з Молдовою – все було добре. Між Україною і Молдовою прикордонна смуга. Я так зрозумів, що вона просто нічия. Там наш седан загруз у снігу. Молдаванин на тракторі допомагав виїхати. Доїхали до кордону – виявилось, що машина оформлена не на мого друга, а на його батька. Нас не пустили. По дорозі до молдовських прикордонників загрузли знову. Ми 8 годин їхали назад до його дому за папірцем. Потім знову на кордон наступного дня. Молдовських митників пройшли нормально, українські завели нас в кімнату і кажуть “на каву”. Ми пробували прикинутись дурними туристами, казали, що ми в порядку, кави не хочемо. Але не вийшло, довелось заплатити. Коли ми в’їхали в Україну, зрозуміли, що треба було їхати на 4х4 джипі. Інакше там ніяк!

Попри те, як Україна приймає гостей, наш туристичний потенціал недооцінений самими українцями.

– Я був захоплений красою ваших вулиць. У вас скрізь такі круті концептуальні кафе? Я був в Криївці, нас на вході питали, чи ми не москалі, а всередині там бункер. Ми дивились на місто з ратуші потім на нічному поїзді їхали до Одеси, це фантастичні відчуття. Цей чай в залізних підстаканниках. В Одесі ходили в оперу. Я дивився на ці всі малюнки, на архітектуру, в нас такого нічого немає і близько. Я обов’язково повернуся в Україну, щоб побачити більше.

Для громадян Малазії чи Сінгапуру віза в Україну коштує від 100 до 200 доларів, залежно від часу виконання. В українських консульствах можна себе відчути лайном, як в типових жеках, і назавжди перехотіти їхати в Україну. Хоча Малайзія давно відмінила на 30 днів візи українцям, а Сінгапур дозволив 4-денний безвізовий в’їзд, не зважаючи на високий рівень еміграції з України. На кордоні вас зустрінуть хабарники і чудові дороги. Шкода, але через все це в комплексі Україна втрачає мільярди щороку і отаких чудових гостей, як Каруна, тільки менш наполегливих. Не всі ж після пригод з трактором, хабарництвом і бюрократією, готові радіти казковості нашої країни.

Напишіть відгук

ЕКСПЕДИЦІЇ