11817250_10152901423656783_1095946202141733596_n

Жак – гід російських туристів та його син Макс

Обличчя Макса так і не вдалось побачити, він згорів на пляжі і тепер його ховає за кєпкою, прям отак і ходить по вулиці, а тато над ним кепкує.

Жак малайський індієць, сповідує індуїзм. Народився в Малайзії,але переїхав до Індії на 8 років до школи, а потім 6 років в Україні.

– Мама відправила мене вчитись на медичному, я рік вчився у Слов’янську. Потім втік в Донецьк і вчився на інженера. П’ять років. Зараз там вже нічого немає, да?

В Донецьку його називали Жаком. Він був єдиним малайцем у групі. Українську він не вивчав, зате вивчення російської дуже стало у пригоді. Зараз він один з п’яти локальних гідів, що мають ліцензію обслуговувати російськомовні групи. Працює теж як перекладач, має свою фірму. Він ідеально говорить російською, але ми спілкувались англійською. В Донецьку йому казали, що на Західну Україну їхати не можна, бо там його вб’ють нацисти, тому він там ніколи не був (наступна історія буде про малазійця, що вчився у Львові).

– Я повернувся у 2000-му в Малайзію і почав працювати інженером. Моя подруга працювала в українському консульстві тут. І їй часто треба було робити переклади. Ми домовились, що я відкрию бізнес, а вона буде присилати мені клієнтів. З української вона сама вечорами робила переклади. А потім вона сказала, що приїдуть кілька депутатів з України, можеш провести їм екскурсію? Я сказав, що не можу, бо у мене робота. Вона каже “але вони заплатять триста доларів”. Тоді я сказав “окей, я візьму вихідний!” Так по кілька клієнтів назбирав і зробив компанію.

Жак обслуговує здебільшого багатих клієнтів з Росії. Його дружина – з Санкт-Петербургу. Я йому розказую, куди я зазвичай воджу своїх мандрівників, а він розказує, куди він.

– Знаєш, я в джунглях в Малайзії навіть ніколи не був. Уявляєш? Я звідси, але ніколи не був. Знаєш чому? Бо росіянам не треба джунглі чи парки. Їм не треба ходити і щось дивитись. Їм треба пляжі і просто сидіти на пляжі. Максимум дикої природи – побачити десь мавпу. Я кілька днів воджу їх тут по місту і вони вже втомлюються і зляться, що тут немає пляжу. Їм здається, що якщо вони летять так далеко – то мають летіти тільки заради красивого моря.

Якось у Жака була група директорів газпрому. 7 директорів прилетіли на своїх приватних літаках.

– Багатим людям нічого не треба, вони сидять в готелі, йдуть на шопінг, катаються по місту на дорогій машині, не виходячи з неї. Бідному туристу завжди хочеться побачити найбільше за найменші гроші. Я радий працювати з багатими. Відпочиваєш з ними в п’ятизіркових готелях і ще й отримуєш за це гроші.

Жак був у всіх країнах колишнього СРСР, але ніколи в сусідній Індонезії, В’єтнамі чи Камбоджі. Навчання в Україні йому дало два навички: мову, якої тут ніхто з місцевих не знає і вміння розуміти і домовлятись із східноєвропейською ментальністю. Він став успішним не через предмет навчання, а через відкриття горизонту такої далекої для Малайзії країни.

Напишіть відгук

ЕКСПЕДИЦІЇ