
Без фейсбука
Раніше я думав, що заслужити блокування на фейсбуці можна лише за “дорослий контент”. Сьогодні я його отримав просто так. Більше двох років не заходив у польський акаунт, де колись писав лише польською, здебільшого для друзів, коментував польські новини, читав місцеві часописи і слідкував за подіями. А тут, виявляється, мене справно вітають з днем народження польські коліжани і коліжанки.
Останній рік пишу на фейсбук більше, ніж за попередні п’ять. Повернувся в Україну, збираю антропологічні історії. Коли питають “де ти працюєш”, іноді відповідаю, що тут, на фейсбуку. Фейсбук став якісним і надійним медіа-замінником для багатьох сфер нашої діяльності. Надзвичайно рідко мої записи стосуються політики, але мене не обходять соціальні проблеми. Я намагаюсь писати про те, що складно знайти в традиційних ЗМІ. Я пишу про натхнення і успіх, про проблеми лґбт, мігрантів, релігійне примирення. І от сьогодні отримав тижневий бан від гомофобів, що поскаржилися на минулорічний запис про гомофобську атаку, до якої була прикріплена комсомольська агітка, на якій замість слова “сімейність”, якою прикриваються тепер, слова “партійність” і “пролетаріат”. Гомофобам неприємно визнавати себе нащадками комсомольців і чекістів.
Я перестав стаціонарно працювати в українських медіа, бо до кінця не можу погодитися із редакційною політикою жодного із них. Мені не подобається закритість, обмеженість, кон’юнктурність. За неповний рік існування проекту ”Перехожі” вдалося зібрати 240 різноманітних, здебільшого немедійних, історій зусиллями одного фейсбука. Схоже, що політика “блокування без суду” фейсбука теж вже не підходить. Це час на створення чогось нового. А поки що історії плавно переносяться на блог-архів: logvynenko.com. Всіх обіймаю.