Аеропорт Чернівці

Чернівецький аеровокзал – більше вокзал, ніж аеро

Я бував у дуже екзотичних аеропортах, але Чернівецький міжнародний аеровокзал, скоріше вокзал, ніж аеро. Люди кричать: “Нам холодно”, а один-єдиний працівник вокзалу змушує усіх чекати на вулиці, поки приїде багаж і колєга почне роздавати його з газєльки.

Майже усі чернівецькі питають мене, чи точно я нічо не плутаю і справді лечу в Чернівці, бо сюди давно нічо не літає, а хазяйка квартири каже: “Слухайте, а ви літали нашими чернівецькими літаками вже? Я кажу їй: Ні, не літав, а що, Чернівці якісь свої особливі літаки роблять? На що вона відповідає: Ну тоді успіху вам, удачі, аби тільки долетіли!”

Насправді 50 хвилин від Борисполя – і ось вже Чернівці. Майже повний літак. Якби літала нормальна авіакомпанія і робила хорошу промоцію внутрішніх польотів — це багато чого б змінило в Україні. Але й такі повільні зміни радують. Пам’ятаю, коли потяги сюди ходили тільки через Львів і їхати треба було цілу вічність. А тепер, хай хоч і на вокзал, але таки літає.

Коментар працівника аеропорту: Во-первых аэропорт не принимал регулярные рейсы уже три года. Не было никаких телодвижений касаемо возобновления нормальной работы на протяжении всего этого строка. Капитальные движения начались только с назначения нового директора, который вопреки обоснованным доводам в пользу закрытия предприятия сумел достичь огромных успехов касаемо сертификации аэропорта и улучшении его финансового состояния. Еще два месяца назад регулярный рейс в Киев был под вопросом. Сейчас же заканчивается тендер на капитальный ремонт полосы, после которого вероятно будет поднят вопрос о существенном изменении количества и качества рейсов. Во-вторых между совковым аэропортом и его отсутствием адекватный человек вероятно предпочтет его наличие даже не в лучшем состоянии. Аэровокзал конечно не самый репрезентативный, но это лучшее, что может быть учитывая, что большая часть финансовых и людских ресурсов направлено на обеспечения именно технической стороны пассажирских перевозок. Для многих людей сам факт того, что можно безопасно преодолеть 500 км между городом и столицей менее чем за час – это уже очень многое. Прилетайте через годик, вероятней всего вас уже встретит абсолютно другая картина.

Тож до зустрічі за рік!

ЕКСПЕДИЦІЇ