000000000000000000000000000000000

Чому Україна не визнає Косово?

Я в 52-ій країні. Пріштіна, Косово. Ви знаєте? Ми з паном Клінтоном і більшістю країн Європи визнали Косово, а держава Україна не визнає. Чому?

Дуже просто – Косово не визнали тільки ті країни Європи, у яких є загрози сепаратизму або існуючі конфлікти: Іспанія (Баскія, Каталонія), Молдова (Придністров’я), Кіпр (Північний Кіпр), Боснія (РС), Грузія (Абхазія, Осетія), а також члени русского міра: Вірменія (Карабах), Росія-Казахстан-Білорусь, звісно про-російська Греція.

У той самий час цивілізовані країни, у яких теж існують сепаратистські рухи: Туреччина, Велика Британія та Канада визнають Косово.

Косово – це не Сербія. Сербія – це мікроімперія, від якої відколюються останні шматки. Серби – підтримують Росію, ностальгують за Тіто точнісінько як росіяни за Сталіним і відділення Косово від Сербії слід розглядати не в площині появи ДНРЛНР, а у площині виходу України з СРСР або проголошення Дудаєвим незалежності Чечні. Я у Сербії зустрів безліч людей, які сприймають це саме так. “Отделились от росссии? И хорошо вам теперь? От Босния/Косово тоже от нас отделились!”

Звісно, тут є і свій контекст. Релігія. Косовари – мусульмани і в агресивно православній імперії їм жилося не надто добре. Я проїхав по Сербії, багато подорожував по Росії, повірте, агресивне православ’є існує тільки у цих двох країнах. Болгарія, Грузія, Україна, Ефіопія – це теж православні країни. Але у проповідях цих церков відсутній імперський контекст.

Цікаво, що деякі мусульманські країни-партнери Росії теж не визнають Косово.

– В тебе немає візи у Косово. – Сказав мені прикордонник. Мене єдиного зсадили з автобуса і завели в будку.
– В мене є шенген. (З шенгенською візою тут віза не потрібна)
– Добре. А чому Україна не визнає Косово? Серби ж воюють за Росію проти вас.
– Україна слабка поки що. Вибачте. Але українці з вами!
– Дякуємо. Щасливої дороги!

Напишіть відгук

Позначки:

ЕКСПЕДИЦІЇ