12523973_10153320110866783_8644466573241822591_n

Автентичний дворик в Одесі

Ми стояли і розглядали одеський двір, коли вийшла тітонька років сорока.

– Убирайтесь отсюда. – Сказала вона. – Пора забывать этот двор.

Ми були просто ошелешені. Звичайний забитий прохідний двір, який має східці з Військового узвозу до Воронцовського провулку. Ми через нього просто проходили і зупинилися подивитись. Він виглядає дійсно аутентично. І потрапили під гарячу руку. Жіночка кілька разів повторила нам фразу “пора забывать наш двор” і побігла. Вона поспішала, у іншому кінці двора група людей зібралась на, можливо, перші громадські збори. “Нарешті” – можна подумати, нарешті тут зберуться сусіди, щоб поприбирати свій двір, тут дійсно брудно, східці обвалюються, нарешті сусіди візьмуть це під свій контроль. Але вони не це зустрілися обговорювати.

– А де інші мешканці? – Говорять вони між собою. Явно досі не знайомі.
– А решта в нас квартиранти.
– То як будемо вирішувати?
– Я ворота поставив. – Каже чувак у жовто-чорній курточці. – Тепер треба хороші замки з обох сторін. Щоб ніхто не зміг пройти. Ніхто сюди не пройде.

Ось так двір за двором місто забирають і самовільно ставлять паркани. Такі, як оці вісім осіб, що хочуть одночасно жити і в туристичному центрі, і без туристів. Вони могли б обміняти свої помешкання на значно зручніші у спальних районах міста. Але натомість вони будуть закривати відкриті простори міста, лишаючи його автентики. За парканами і замками ніхто нічого не ремонутватиме, скоро на місці історичних сходів і будівель будуть нові балкони, трухляві стіни і вагонка.

Напишіть відгук

ЕКСПЕДИЦІЇ