12417542_10153333089231783_661370924873951386_n

Дискусія з молодими демократами і соціалістами

Вчора на дискусії з молодими демократами, які за нас, і соціалістами, які, як би це не було б дивно, найбільше проти, у нас були досить гарячі перепалки. Напишу коротко.

– Порошенко обіцяє українцям вступ до ЄС за 5 років, тому українці підтримують цю угоду.

Відкрив передвиборчу програму, там про це ні слова, що і озвучив. Ми сказали і про те, що в Україні взагалі не йдеться про вступ до ЄС і це недостовірна інформація.

– Чому б не поділити Україну, якщо частина її громадян так хоче в Росію.

Відповів, що ДНР і ЛНР вже хоч зараз могли б приєднатись до Росії, але чомусь їх не беруть. Як і Абхазію, Осетію, Придністров’я, запропонував поцікавитись рівнем життя у територій, які йшли за схожим сценарієм. Задумались.

– Нащо нам Україна, якщо Греція, Румунія і Болгарія вже страждає від ЄС?

Відповіли, що Україна намагається змінити вектор і це лише вектор, ніхто не говорить про вступ в ЄС. І асоціація – не вступ, тому порівнювати з Грецією і Румунією – це нонсенс.

Соціалісти використовують в рекламі слоган: “Голосуй ні – це краще для України”. Я запитав, хто делегував голландських соціалістів вирішувати за нашу країну і після закінчення усього отримав кілька подяк саме за ці слова.

– Я не уявляю якби в Україні зробили референдум, що стосувався б майбутнього Нідерландів. Що я мав би відчувати. – Казав мені один із молодих політиків. – Дякую, що ви взяли участь з української сторони і ми мали змогу почути голос з України.

Після дебатів голосували руками. Близько 20 за Україну, 4 проти, ще чоловік 10 не визначились.

Безліч дебатів, що відбуваються по усій країні зараз, мають зазвичай дві сторони у дискусії, але перемагають євроскептики, вони тут в мейнстрімі, а Україна так, під руку попалася. І дуже радує, коли можна їх хоча б трішечки обламати.

Взагалі тут досить спокійно спілкуються дві протилежні сторони у дискусії. Без надриву, сварок, з усмішкою, відчувається увесь цей тягар довжелезної політичної історії, такий невідомий нам як кількасотрічній колонії.

Напишіть відгук

ЕКСПЕДИЦІЇ