
Music export office Ukraine
Друзі. Вітайте нас із запуском проекту Music export office Ukraine, співзасновником якого мені пощастило стати. Ми плануємо експортувати українську музику в небачених раніше промислових масштабах. Буду вдячний вам за довіру і поширення.
А ось вам моя коротенька музична історія.
У 2006-у я зробив свій перший в житті серйозний концерт. Це було в Мистецькому Арсеналі. Там тоді замість вікон були рулони пластикової плівки, світло вішалося власноруч директором і проводилося по Арсеналу подовжувачами. Вхід на той концерт коштував 10 гривень, там виступав Мертвий Півень, Жадан і Покальчук, зібралося більше тисячі людей, я всю ніч після концерту на ліжку рахував одно-двогривневі купюри, щоб зрозуміти, вийшли ми в якийсь хоча б нуль – чи ні. Вийшли. Після цього ми зустрілися з Міськом і він запропонував бути їх менеджером. Я погодився.
У 2009-у я зробив фестиваль Антонич-фест, де виступало близько двадцяти гуртів, серед яких той самий Мертвий Півень, Катя Chilly, Кому вниз, безліч інших. На тому фестивалі я зовсім не вийшов в нуль, я вліз у борги – 5 тисяч євро на той момент здавалося непідйомною сумою. Але власну ініціативність іноді треба відпрацьовувати або добре вчитися. Я відпрацьовував.
У 2010-у в мене була величезна ідея привозити в Україну цікаві європейські проекти, так з’явився проект NaturalEast, ще у 2010 я привіз чеський гурт DVA, а наступного року почалося… Ми почали співпрацю з польськими і чеськими культурними інститутами. Я якийсь час був музичним менеджером Чеського центру. Навесні 2013-го в нас було 100 концертів за одну весну і шість іноземних гуртів, що подорожували по Україні та два українських – по Європі. Але в Україні ставало все важче працювати – 2013-й рік був справді важким і я залишив для себе кілька українських гуртів, якими продовжував займатися в Європі і більше нічого не привозив в Україну.
Я пишу “я зробив”, втім, мені пощастило бути лише ідейником і організатором. Усі ці події і проекти відбулися, бо в них брала участь численна кількість чудових людей і без них – цього не сталося б. Зараз ми з Arnaud Lumet i Eugene Slavyanov теж починаємо шукати людей у команду, тож не соромтеся писати, якщо це вам цікаво.
Пам’ятаю як мої польські колеги питали, кого можна привезти з України, а я і трьох гуртів, що грають актуальну музику, не міг назвати. А ще якось я сидів у журі конкурсу Global Battle of the bands i п’ять з десяти учасників грали щось дуже схоже “Арію” і “Король і шут”. Хотілося застрелитися, але довелось вижить. Мені здається, що Україна росте, у нас значно більше цікавих і актуальних проектів, які можна експортувати на світовий музичний ринок. Зрештою, розкажіть про них тут. Ми будемо вам уклінно вдячні.