Навколоукраїнське прикордоння

Чим більше подорожуєш навколоукраїнським прикордонням – тим більше розумієш, скільки в нас прольотів, скільки мимо каси, які існують “100 способів як” оминути Україну. Абсолютна більшість словаків, поляків, мадяр, румун, що живуть в безпосередній близькості з кордоном України були в усіх сусідніх країнах, крім України. Або були по справах один день, або були на кордоні за цигарками ну чи щось таке.

Просто Україна тут ніколи не сприймається як країна пристосована для туризму. Ніколи і в жодному разі. Банально немає інформації, Україна нічого не робить для популяризації себе. Або далі закопує на це гроші в якісь брошурки. Тим часом перед виїздом з України в мене кілька разів вмикався чудесний спонсорований ролик – реклама Естонії.

Отже, існує основна проблема – це брак інформації. Є ще кілька суміжних проблем, про які тут відомо:
1. 5-10-годинні черги на кордоні досі існують. Про них усі знають. Прикордонний рух складається здебільшого з тих, хто живе на кордоні і возить туди-сюди різноцінний товар.
2. Корупція на дорогах і на митниці. Це продовжується. Немає центру допомоги іноземцям, або іноземці про це не знають.
3. Відсутність доріг і зрозумілого громадського транспорту. Відсутність зрозумілого поїздного сполучення. А ви показували іноземцям квиток Укрзалізниці?
4. Незрозумілість кирилиці, відсутність англомовних вивісок, незначна кількість людей, що володіють англійською.
5. Агресивність, бідність, війна – те, що про Україну дає медіа.

До речі, декілька моїх знайомих поляків здивувалися білбордам у Львові “Є Львів для львів’ян, а є – для туристів”. Вони здивувалися не тому, що є такий кандидат, а тому, що такий білборд взагалі дозволили повісити. Я дійсно чув скиглення львів’ян щодо туристів, які їм набридли, тому не дивно, що й на цьому популістському полі вже з’явився “політик”. Але у Львові все ще дуже мало туристів. Дуже мало. Для того, аби вони не скупчувалися в центрі – треба розвивати околиці, про що, до речі, в тій відомій фразі і сказала Магдиш. Для того, аби вони не заважали – треба розвивати інфраструктуру, заточену під туристів.

Хто інституційно працює в Україні над вирішенням цих проблем і створенням позитивного образу закордоном, знаєте? Хочу познайомитись з колегами.

Напишіть відгук

Позначки: ,

ЕКСПЕДИЦІЇ