12107841_10153002497461783_8411854023537369245_n

Владімір і “академія вольних путішествінніков”

Владімір з Донецька. Ми познайомились колись давно в Тбілісі, де російська тусовка “акадємія вольних путєшествєнніков” (акадємія, б!) запустила проект “дом для всєх”. Це такий комсомольський дім, куди я дуже жалкував, що потрапив, з перших секунд. Ідея проекту – дуже хороша, але реалізація “по-русскі”. Приміром, одне з правил “дому для всєх” звучало так: “Ми говорім по русскі і НЄ ПОНИМАЕМ другие язикі, учітє русскій!”. Власне, після прочитання такого правила – з “дому для всєх” уже слід було тікати, але я вирішив перевірити, як це і провів там одну ніч, чим назавжди для себе закрив цікавість до тусовкі “акадєміков вольних путєшествій”.

Владімір відвідав 27 країн.
– 26 стран, – каже він на ефірі. – І одна нєпрізнаная Палєстіна. Іііі…

Тут у Владіміра трошки заміночка виходить в ефірі. Справа у тому, що ефір відбувається на государствєнному каналі ДНР “Оплот ТВ”, де крім передачі, де він вєсєло розказує про путєшествіє – йде агітація, пропаганда і бруд по відношенню до України. В якомусь сенсі на цій заминці мені стало дуже жаль Владіміра, бо слід було б ще й додати, що вже 28. Їхав з України – мало бути ще 27 країн, приїхав – а вже 28. Одна нєпрізнаная Палєстіна і одін нєпрізнаний ДНР.

– Я ідєйний чєловєк, – каже в ефірі Володя, – но нєт продюсєра, чтоб мєня продвігать.

Буває так, що подорожі включають у тебе багато аналітичного мислення. Якщо ти подорожуєш не просто заради бананів і кокосів, читаєш літературу, історію. Проводиш паралелі. Індонезія, де трішки попутєшествовал Володя, приміром, теж колись нападала на Малайзію, і там намагалася створити там свій ДНР, але Малайзії вдалося вистояти. Це тривало роки. Там було багато цікавих фактів, яких не можеш знати, якщо подорожуєш за бананами і кокосами, не можеш оцінити і осмислити. І от потім случається так, що людина, яка відвідала 27 країн іде на ефір “Оплот ТВ”, перед яким виступ Пушиліна, а після якого – Захарчєнка, а інша людина, що відсиділа в підвалах ні за що і лишилась в Донецьку, нікуди не виїздила ніколи і бананів і кокосів не бачила – з книжок дізналася значно більше і на жоден ефір на каналі терористів не пішла б.

Я дуже багато розповідаю про мандрівників, яких мандри змінили. Це створює в уяві абсолютно хибний стереотип про неоціненну мудрість, що її дарує дорога. А потім ви заходите на фєйбук Артємія Лєбєдєва (про це я теж дізнався з передачі каналу ДНР) і дізнаєтесь, що московський жлоб відвідав уже всі країни світу. Мудрість в дорозі треба ще вміти взяти. Вона не для всіх. Як дом для всєх, де не прівєствуют нікого.

Напишіть відгук

ЕКСПЕДИЦІЇ