екологія

Непомітне міністерство

Міністерство екології – це, цілком ймовірно, одна з найприбутковіших фірм, що діє на території України. Вклади мінімальні, доходи – колосальні. “Екологічні” перевірки підприємств, погрози штрафування “по-новому” і інші заслуги міністра Шевченка давно має розслідувати прокуратура.

У нас унікальна країна. Весь бізнес підпадає під штрафи і утиски. На всіх можна відкрити справи. Всі, хто хоч щось робить – підпадають під статті. Для всіх видів бізнесу давно слід дати зелене світло для переходу на прозорі умови за кілька років. Це єдиний варіант переходу з правил без гри на контрольовані стандарти. Бізнес страждає, економічний спад зростає. Зате усі нові міністри і міністерства після нажитих мільйонів на “перевірках” і “консультаціях” або зникають безслідно, або залишаються непоміченими, або так само відкуповуються і відбілюються.

Скільки справ проти бізнесменів, скільки віджатого бізнесу, скільки інвестицій пішло з України. І хоча б один винуватий міністр, хоча б один Шевченко з фізкультурно-юридичною освітою, хоча б раз за це відповів. Черговий міністр екології, що не знав до моменту зайняття крісла про екологію нічого.

Про Міністра Шевченка за останній тиждень на “Вікіпедії” стаття редагувалась більше десяти разів. Додана “діяльність на посаді міністра”, додана інформація про діяльність в Чорнобильській зоні та заповідниках, підправлена кар’єра та громадська діяльність. Всерйоз зайнялися відбілюванням міністра, що півроку сидів на посаді дуже тихо, майже непомітно. Для всіх, крім тих, до кого приходили його “інспектори”. Іміджем зайнялися лише тоді, коли виникла загроза втрати прибуткового крісла.

Міністру екології в українському уряді і не треба знатися у своєму фахові. Туди наймають професійного юриста, що може прикрити хвости і приховати всі оборудки, нав’язати свої “консультаційні” послуги. У Шевченка є компанія, називається Shevchenko Asset Management. У начальників екологічних інспекцій теж є такі компанії.

Чим вони займаються? Віджимають бабло. Яка роль міністерства екології у захисті екології? Які ви чули проекти з екології за останній рік? Які національні парки, заповідники і біосферні комплекси вийшли на новий рівень до туристичного сезону в цьому році? Коли ви востаннє чули про Асканію-Нову? Скільки мисливських угідь колишніх чиновників було віджато і повернено у заповідні фонди? Скільки ядерних і хімічних відходів закопали у наш ґрунт за роки незалежності і скільки продовжують закопувати?

Не чули? І не почуєте. Бо наявність міністерства екології завдає більшої шкоди екології і економіці, ніж його можлива відсутність. Бо новим міністром знову буде не еколог-волонтер, готовий працювати за мінімальну зарплату заради того, аби ми почули відповіді на усі ці запитання, а новий професійний юрист, який красиво і вміло розведе всіх по-новому.

Позначки: ,

ЕКСПЕДИЦІЇ