13925353_10153595353566783_5846638299494556574_n

Обмеження продажу алкоголю

В Луцьку на час безалкогольного фестивалю Бандерштат заборонили продаж алкоголю не лише на території фестивалю, але і в місті. Кажуть, що лише на територіях біля фесту. “Зовсім-зовсім не можна” написано на оголошенні. Дуже різні коментарі це викликає у місцевих, натомість в місті зовсім немає бухого бидла.

В Україні раніше не бачив такої практики і хоч я проти будь-яких заборон, такі обмеження саме тут під час масових заходів мені дуже до вподоби. Чи десь в Україні ще був такий досвід регіонального обмеження продажу? У Таїланді, приміром, забороняють продаж алкоголю на дні виборів, день народження короля, коли на вулиці виходить величезна кількість людей.

В Україні найбільше вуличних проблем саме із неадекватним вживанням алкоголю, найбільше звернень до Поліції пов’язані саме з цим. Мені здається, що споживачі алкоголю, мали б підтримувати такі ініціативи (і закуповуватися наперед) заради спільної безпеки в країні, де дешеве бухло коштує як вода, а навички культури пиття щодня демонструються у звітах МВС.

ПС: у багатьох Штатах США обмежено продаж алкоголю в релігійні та національні свята, в Скандинавії взагалі на вихідних проблеми з доступом до алкоголю. Фінляндія у 1919 після виходу з Російської імперії ввела суворі обмеження на довгі роки. Обмеження продажу – не вирішення проблеми, а раціональний тимчасовий вихід з неї.

ЕКСПЕДИЦІЇ