56

Сергій та Ірина Ткаченки

Два педагога, обом по 33, в них на двох троє дітей і спільна кафедра видавничої справи та редагування у Кіровоградському педуніверситеті. Ірина з Сергієм з села Цибулеве Кіровоградської області. Ще в студентські часи вони зайнялися дитячими таборами. Робили таборівки по всій Кіровоградській області, возили також дітей в гори.

– Це був наш протест! – каже Сергій. – Ми страшенно хотіли якось зламати цю систему, в якій мережі державних таборів уже немає, але приватних цікавих і тематичних таборів для дітей майже і не з’явилось. Немає альтернативи. Старі табори стоять закинуті. В них найчастіше зробили бази для п’янок, вони вже не для дітей.

Потім Іра із Сергієм почали викладати у Педагогічному університеті і постійно думали про те, як можна влаштувати альтернативну освіту, крім стандартних університетських занять. Тут їм пригадався досвід організації таборівок для школярів і вони почали робити медіа-кемпи для своїх студентів. Участь на цих заходах абсолютно відкрита для всіх. Мені пощастило бути спікером вже на шостому такому кемпі Media camp “Чистий простір”. Цього разу він був присвячений мандрам і книжкам. Я відчитав п’ять годин лекцій про нові медіа, подорожі, інтерв’ю, людей, пізнання, всесвіт і взаємодію. Кілька тижнів тому мені прийшло запрошення на цей кемп. Я подивився адресу: Світловодський район і одразу вирішив – їду! Найцікавіше їздити з різноманітними проектами у найвіддаленіші і найзабутіші точки на мапі нашої Батьківщини. В таких місцях від слів резонує навіть земля. Це дуже круто, що Іра із Сергієм намагаються робити свої заходи не в містах і не на розвинених турбазах, а, здебільшого, на окраїнах нашого українського пирога. При чому, в нашої країни є така дивна специфіка, що її окраїни знаходяться найчастіше ну зовсім не на краю.

– Ми теж мріємо подорожувати. Але кожного разу як збиралися поїхати у довгу подорож – у нас народжувалась дитина, – жартують Іра з Сергієм. В них троє хлопців. Футзальна команда! – Наша кафедра в цьому університеті наймолодша. Нас сприймають за диваків. А ми не сперечаємось. Диваки так диваки. Нам подобається щось робити не так, як роблять усі.

Жодна інституція чи фонд поки що не підтримує їх діяльність. На медіа-кемпи, куди вони запрошують експертів із різних галузей Іра із Сергієм витрачають власні гроші і ті, що можна зібрати із членських внесків. Вони оживлюють закостенілі стіни інститутів, у яких все ще працюють викладачі, що вкладали в голови марксизм і ленінізм. Дякую вам, Сергію і Іро за запрошення і теплий прийом!

Прочитайте також історію про Сашка та Віталія, що стали депутатами у Богуславі.

 

ЕКСПЕДИЦІЇ