14732313_10153787560961783_7301518246131271839_n

У цей день

У цей день рік тому я тільки доїхав автостопом до Риму і випадково потрапив на причастя до Папи Франциска у Ватикані, про це мріють мільйони віруючих, а мені з моєю вірою не у єдиного Бога, а у все хороше, це видалось неабияким хорошим і світлим моментом, у який однозначно варто вірити.

Вже за кілька днів потому я опинився у Сиракузі, де жив цілий місяць і думав про те, як написати просту історію про спотворення чорно-білої уяви, добро і зло і усю крайню плоть, що залишається між двома крайностями.

Взимку сталося так, що ця історія випадково знайшла видавця і вже навесні була видана Saint Porno досить великим тиражем, а влітку перевидана подвійним накладом. Для мене поява цієї книги є своєрідним експериментом — більш соціальним, ніж літературним.

Я писав історії людей з подорожей Україною і Європою, цей проект називається “Перехожі”. Взимку я влаштував кілька пробних експедицій Карпатами і Наддніпрянщиною, які були предвісником і пілотом проекту Ukraїner, який вдалося запустити завдяки чудовій команді і друзям-партнерам з КИЙ АВІА, Depositphotos, OKKO, Land Rover, Yedynka DGTL. Коли за один день на нас підписалося десять тисяч – ми зрозуміли, що влипли у досить серйозну справу і від нас чекають великого.

Навесні сталася прикра історія з одним із героїв “Перехожих”, шріланкійцем, що не міг потрапити до України кілька місяців через чудову візову історію і довбану українську бюрократію. В результаті це виросло у цілий проект #NoVisaToUkraine, за який я єдиний ненауковець серед п’яти переможців премії за антикорупційні роботи Transparency International.

Ще я висвітлював для вас хід кампанії з дискредитації України в Нідерландах, яка дипломатично називалась референдумом. У цей рік я зрозумів, що можу зробити в Україні і не планую поки їхати далі. Саме за цей рік я зустрів таку кількість чудових людей. І цілий рік я займався лише тим, що подобається. Я навіть вже забув, як це – робити щось через силу.

У вересні завдяки партнерам і супер-волонтерській команді вдалося провести 25 подій під час Форуму видавців і ця подія називалась Мандри.форум. І вийшла книга Перехожі. А от вже сьогодні я їду у Франкфурт представляти Україну і так пройшов рік.

Не люблю вітань і днів народжень. Але якщо ви обрали саме цей день, щоб подякувати, насварити чи просто згадати, ну от чогось так сталося, що саме цей день. То вже зробіть подарунок комусь, не мені, я подарунки не люблю. Комусь. Книжки можна знайти от просто тут:logvynenko.com.

ЕКСПЕДИЦІЇ