Візи

Білорусь відмінила візи для 80 країн. А Україна?

Сьогодні Білорусь відмінила візи для громадян 80 країн світу. Щоб довго не розбиратися і не порівнювати Мінськ і Київ – можете це прочитати коротко тут.
Це ліберальний крок, через які проходила безліч маленьких країн, які претендують на транзитний, туристичний чи бізнесовий хаб. Наприклад, Туреччина, Грузія, Малайзія. А тепер через це проходить і така, як нам здається, закрита країна як Білорусь.

Рік тому почалася ініціатива #NoVisaToUkraine. Ми розробили пакет пропозицій до МЗС і Президента (ознайомитись можна тут: https://logvynenko.com/visa-liberalization-reforms/) і навіть ніби отримали підтримку зі сторони МЗС, але досі жодна із пропозицій (крім візи по прибуттю, яка видається, як ви вже знаєте, лише в робочі години) не втілена.

У зв’язку із новиною про Білорусь багато хто хотів би почути коментар.

1. Добра новина для нас. Нас вражає кількість країн, але серед тих, кому зараз Білорусь відмінила в односторонньому порядку візи є багато тих, кому Україна відмінила візи ще у 2005-му. Це країни ЄС, США, Японія, Корея, Британія, Швейцарія, Ірландія.

2. Погана новина. Серед країн, яким Білорусь скасувала зараз візи є й безліч тих, кому пропонували відмінити візи ми. В додатку є слайд з тої самої презентації у МЗС. Принцип, за яким ми пропонували відмінити візи простий – усі країни з 3х кратним ВВП від українського. В МЗС сказали, що це нісенітниця. І що ви думаєте? Який принцип використала Білорусь? Який принцип брали за основу грузини, малазійці? Так, саме цей. Двома країнами зі списку, що не потрапили до цього списку є Тайвань (Білорусь дууже дружить з Китаєм) та Екваторіальна Гвінея.

3. Є ще країни, які відмінили візи нам, а ми досі не зробили цього у відповідь. Це Малайзія, Індонезія, Албанія. Їм Білорусь також скасовує візи, а ми ні, хоча нещодавно сам Президент їздив у Малайзію і Індонезію і були великі надії, що це станеться. Але він просто подякував їм за те, що відмінили візи нам. А нам ваші туристи нафіг не треба.

Отже все те, що ми пропонували рік тому зробити Україні, першою втілила Білорусь. З чим нас усіх і вітаю.

ЕКСПЕДИЦІЇ