8386_10153237439506783_2608604862357663789_n

В’єтнамці в Одесі. No Visa To Ukraine.

Продовжуємо сумну тему відкритості України для світу. У Одесі існує житловий комплекс Лотос – його називають “маленьким В’єтнамом”. В’єтнамців в Одесі досить багато. Вони приїхали туди за часів СРСР під час радянської програми спасіння в’єтнамського братства від американського агресора, вони працювали на одеських заводах, вже росте третє покоління, що живе в Україні. Але їх за різними бюрократичними процедурами вже кілька разів визнавали “нелегальними мігрантами”, вони не можуть отримати український паспорт в принципі.

Після закриття заводів і розвалу совка – більшість із них почали працювати на “7-му кілометрі”, але є різні сім’ї, хтось займається бізнесом, хтось працює в банку, на спеціалізованих і неспеціалізованих роботах. Їх діти ходять з українськими дітьми в одні школи, вони знають українську, російську і водночас батьки вчать в’єтнамської.

Отримати візу у В’єтнам для українців дуже просто – онлайн за кілька годин вам робиться запрошення, а в аеропорту вам усміхнений працівник поставлять візу в паспорт. В Україну в’єтнамців перевіряє СБУ і часто відмовляє у в’їзді. Деякі з них мріють відвідати далеких родичів у В’єтнамському кварталі, але не можуть. Віза в Україну може видаватися до кількох місяців. Ми – країна шовіністичної дипломатії, нам так положено.

Але і ті в’єтнамці, що проживають в Одесі, роблять свій фестиваль в’єтнамської культури і працюють – не захищені від українського свавілля. 28 січня цього року о 6 ранку до них в гості прийшли пацики з СБУ. Вибили всім без розбору двері “за постановою Печерського суда” (ви самі розумієте, що це значить), в людей просто провели обшук і винесли все бабло. Без свідків, понятих. Нікого навіть не затримали, просто віджали серед білого дня. Подивіться це відео. Так хотілося вірити, що часи диктатури тут вже позаду:

Чиновники кажуть, що правила для іноземців такі суворі (значно суворіші і безглуздіші ніж в ЄС чи США), оскільки вони оберігають нас, українських громадян, від хвилі міграції. Звісно, хвилі міграції в найбіднішу країну Європи. Цікаво, чи СБУ, яке оберігає нашу безпеку, прорахувало дзеркальні ризики для українців, що живуть у В’єтнамі? Там то уже знають, як тут з в’єтнамцями без суду і слідства вчиняють.

Welcome to Ukraine!

Напишіть відгук

ЕКСПЕДИЦІЇ