visa

Віза в Україну

Отримала знайома, кіно-режисерка з Азії, запрошення на фестиваль кіно в Україну. Мріяла потрапити в країну, про яку мало що взагалі відомо. Пішла в українське консульство. Там їй сказали 90 доларів за візу в Україну і чекайте 2 тижні. Але двох тижнів у неї не було. Поставте логічне запитання, що з документами робить українське консульство в одній з країн Азії два тижні? Перевіряє? Кримінал шукає?

Отже режисерка сказала – мені треба швидко. Їй відповіли – зробимо візу в Україну за 3 дні – 180 доларів. Без оплати не допускали до прийому документів. Після оплати виявилось, що у неї їх не вистачає. Виявилось, що крім підтвердження наявності грошей (виявилося, що Україні треба показувати банківський рахунок з досить круглою сумою, а для візи в Європу цього не просили у кількох моїх місцевих друзів). Далі – візу могли відкрити лише туристичну, але для цього їй потрібен був додатковий документ. В неї була вже навіть копія свого паспорту з нотаріально завіреним перекладом на українську. Так вимагає кончене українське законодавство. Але треба був ще один документ.

– Який же? – запитаєте логічно ви. Адже запрошення від фестивалю в неї було. Запрошення від подруги – теж.
– Який же? – запитала режисерка в українському консульстві.
– Дозвіл від департаменту туризму (Назви можуть бути не дуже clear, sorry).

Звісно, в неї не було часу. Тому їй слід було шось порішати. Вона ще раз пішла в консульство, плакалась і їй зробили поблажку – “всього навсього” слід було сконтактуватись з консулятом Індонезії в Києві, аби вони зробили ЩЕ ОДНЕ запрошення. Але так як різні часові пояси – на це ще пішов день. Зробили.

Моя знайома в результаті отримала допит в консуляті і півтора тижні очікування опісля (хоча заплатила за 3-денний розгляд вдвічі більше, гроші, звісно, не повернули). Вона звичайна режисерка кіно, якій просто дуже хотілося з’їздити в Україну, не зважаючи на те, що це виявилось так неприємно і так дорого. Якби вона була звичайною туристкою – відмовилась би ще спочатку.

Маленька дівчинка зростом 1.45 отримала також особливий допит на кордоні і надзвичайно гостинне ставлення:
– Чому ви нікого не допитуєте, лише мене?
– Тому що ти з Азії, а це Україна. – сказав офіцер, вивертаючи речі на стіл.

Слід зауважити, що за багатьма індексами розвитку, ввп, рівня життя і іншими показниками – ми відсталіші за більшість країн Південно-Східної Азії.

Тому не нийте в чергах за візою в Європу, Америку, різні азійські і африканські країни. Краще поможіть підкласти вибухівку в МЗС. Дякуємо вам, дипломати, за вашу, сука, гостинність, якою так відома наша країна у світі.

А ось так виглядає одна з найдорожчих віз на світі (фото з пошуку). Я думаю за таку ціну (180$) її мав би малювати кожному в паспорті особисто який-небудь Іван Марчук.

ЕКСПЕДИЦІЇ