12647424_10153185840571783_102151135823035242_n

Вітя – інопланетянин з Кременчуга

Фрезерувальник на кременчузькому вагонобудівному заводі, 31 рік. Це там виробляють швидкісні потяги для Укрзалізниці. Віктор усього лише займається велосипедними подорожами і байдарками, а на заводі його сприймають як інопланетянена. Кременчук знаходиться одночасно на двох берегах Дніпра, Вітя приїхав до нас на лівий берег з правого на велосипеді. Це був один із найхолодніших днів нашої подорожі Надніпрянщиною – за вікном було -19, на годиннику – 9 ранку. Точно інопланетянин!

– Я намагаюсь на заводі не говорити, чим я взагалі займаюсь. Мінімально виділятися з колективу. Звісно, є багато людей з заводу, які подорожують зі мною тут по сусідніх районах. Але абсолютну більшість цікавлять інші проблеми. От перед новим роком, наприклад, обговорювали, скільки треба купувати водяри на людину для свята. Літр чи нуль сім. Думки розділились навпіл, хтось хотів просто ужратися, а хтось ужратись до безпам’ятті. Мій голос теж враховувався. Я сказав: ви взагалі розумієте, що для мене навіть нуль п’ять – це вже смерть?

Вітя організовує велоподорожі по Кіровоградській і Полтавській області. Знає безліч природних пам’яток, що все ще збереглися. Це, зазвичай, тури вихідного дня. Люди збираються на кілька вільних днів, щоб активно провести час.

– Подорож вихідного дня коштує до ста гривень з ночівлею в наметі, проїздом, приміром, на електричці по області і харчуванням. – каже Вітя. – При цьому ми дуже часто не збираємо мінімальну групу. Організаційних зборів у мене поки що немає, я хочу популяризувати рух, а потім вже хоч трохи на цьому заробляти. Для байдарок завжди потрібен мінімальний екіпаж, ти не можеш взяти пів-байдарки. Іноді ми кажемо – люди, просто візьміть із собою їжі, подорож безкоштовна. І бажаючих знайти дуже складно. Для більшості краще піти і просидіти ці гроші за один вечір в генделі. Закордонних туристів тут взагалі немає, з інших міст теж мінімально. Вони бояться сюди їхати.

При цьому в Кременчуку є десяток готелів, у одному з них найдешевший номер коштує 1900 гривень. За ці гроші тут можна зняти трьохкімнатну квартиру на місяць. Місцеві кажуть, що зупиняються у готелі “червоні директори”, про туризм тут поки що не йдеться. Хоча краєвиди Наддніпрянщини в сезон просто неймовірні.

До Кременчука з Києва тепер ходить швидкісний експрес, на якому ввечері у п’ятницю можна виїхати, а в понеділок вранці нічним або в обід тим самим експресом повернутися. Заплануйте собі, друзі, подорож по Світловодщині і Кременчущині із місцевим інопланетяненом! Побільше б нам інопланетян, може б ми вже й з вами завдяки їм на іншій планеті опинились би.

Прочитайте також історію про Михайла, активіста з Світловодська

ЕКСПЕДИЦІЇ