12509375_10153170004421783_8147310164277613135_n_2

Унікальний майстер інструментів Тафійчук (ВІДЕО)

Пан Михайло – фантастичний гуцул. Йому 77 років, він зустрічає на порозі з усмішкою. Каже, що має багато ще роботи на сьогодні, але запрошує до хати. Його будинок – крайній у селі Буківець Верховинського району. В селі треба питати “Як проїхати до музиканта”, тоді вони одразу ж розуміють – це чергові гості до Тафійчуків.

У них дуже скромне помешкання, хоча у його віці, він досі весь час говорить про роботу і живе своїми творіннями. Михайло вміє власноруч робити з дерева та шкіри більше десяти музичних інструментів. Він не знає музичної грамоти узагалі. Ми сіли навпроти нього з жінкою на кухні. Його дружина весь час дивилася так строго на свого діда, це виглядало трохи комічно. А він як тільки відчув, що нам це цікаво – показував усі свої інструменти один за одним. Я сидів і медитував на його руки. В Михайла справжні роботящі руки, якими він грає на усіх інструментах, що робить. У нього золоті блискучі зуби, що заважають добре грати на духових, він через це дуже соромиться.

 

– Та дідо вже старий, вже не вмію так грати як колись. От якби ви колись чули. Та й музикою треба займатись, а я роботою займаюсь.

У 7 років Михайло почав грати на скрипці, в 12 – зробив собі свою першу скрипку з дерева у лісі. Їх родина жила без батька.

– Тафійчук – це взагалі не моє прізвище, – каже Михайло. – Але вже так стали називати, то як так то так. Мати мені взагалі казали, щоб я не займався дурницею. З музиканта і коваля ґазди не буде!

Але Михайло весь час мріяв про музичні інструменти і переймав уміння у інших гуцулів. Тих, що грали концерти на весіллях і похоронах і тих, що на полонині, випасаючи худобу. Він неймовірно світлий і унікальний чоловік, що об’їздив півсвіту зі своїми інструментами. З трьома синами він записав родинний альбом Тафійчуків.

У 77 років він займається тим, чим почав у 7 з простої сопілки. Сімдесят років він робить музичні інструменти і не планує зупинятися. Ми купили кілька його сопілок, а він, здається, страшенно порадів тому, що до нього приїхали музичні фанати, яким можна трішки відкрити свою душу. Подивіться відео з Михайлом, може ви теж трішки відчуєте те, що нас пройняло до кісток у цій крайній хаті звичайного карпатського села.

Читайте також історію про унікальний гурт “Древо”, який вдалося нам почути наживо в рамках експедиції Наддніпрянщиною.

ЕКСПЕДИЦІЇ